Żaneta Geltz

Dziennikarka specjalizująca się w badaniu związku pomiędzy występowaniem zjawiska alergii i ekologią w codziennym życiu. Pisze o edukacji, zrównoważonym rozwoju, roli szczęścia w życiu człowieka, o dobrostanie zwierząt, permakulturze i wpływie organicznego stylu życia na zdrowie obecnych i przyszłych pokoleń.

Pierwszy etap Plebiscytu Ekologicznego dobiegł końca – znamy już nazwiska Nominowanych! Uruchomiony 4 marca Plebiscyt Ekologiczny #ListaORGANICLIFETOP50 w ciągu niespełna 2 miesięcy odnotował 122 zgłoszenia, z czego 2 zgłoszenia unieważniono z powodu niezgodności z regulaminem. Niektórych ze 120 prawidłowo Nominowanych, zgłaszano kilka razy, jak na przykład markę Biobabalscy.


Od dziś wszyscy Nominowani będą mierzyć się z zadaniami wynikającymi z drugiego etapu plebiscytu, a mianowicie:

  • opowiedzenie własnej historii (dlaczego to robię?) – wideo lub tekst
  • przedstawienie marki lub pomysłu z zastosowaniem fotosesji lub grafik
  • dostarczenie aktualnych certyfikatów ekologicznych dla danej branży
  • zaprezentowanie oferty i kontaktu (social media, e-sklep, kanał YT, www)

Wszyscy Nominowani, którzy dostarczą w wymaganym terminie (do 31 lipca 2021 roku) niezbędne materiały, które pozwolą Jury dokonać wyboru Laureatów Plebiscytu Ekologicznego, zostaną opublikowani wraz z interaktywnym linkiem pod adresem www.organicznezycie.pl, z którego to adresu będą mogli korzystać wszyscy internauci, zarówno konsumenci, specjaliści, jak i hurtownicy, a także media.

 

Dodatkowym bonusem dla Nominowanych, którzy prześlą materiały informacyjne na swój temat (zdjęcia, materiały wideo, opis, linki) w wymaganym terminie, będzie możliwość przedstawienia swojej marki w serwisie Warszawskiej Izby Gospodarczej wraz rocznym członkostwem na niezwykle ulgowych warunkach.

Zapowiada się niezwykle interesująco, gdyż Nominowani pochodzą z różnych branż i zagospodarowują 40 z 50 kategorii plebiscytu. Zaplanowano już GALĘ pod koniec września 2021 r. w obszarze biodynamicznych łąk w Juchowie, gdzie odbędzie się nie tylko wręczenie nagród, ale również Kongres Ekomedycyny dla wszystkich uczestników.

Organizator Plebiscytu, agencja wydawnicza GELTZ MEDIA, liczy na to, iż na skutek integracji środowiska ekologicznego utworzy się ekologiczna grupa lobbingowa, która zadba o stworzenie strategii promocji ekologicznego stylu życia, od przedszkola począwszy.

 

Lista Nominowanych w Plebiscycie Ekologicznym #ListaORGANICLIFETOP50:

Nr

Nazwisko

Marka, firma

Kategoria 

1 Danuta Pilarska Rolnik ekologiczny Kategoria nr 01 ROLNIK
2 Robert i Krystyna Wagnerowie Rolnik ekologiczny Wagnerówka Kategoria nr 01 ROLNIK
3 Tadeusz Rolnik Fundacja dla ziemi i chleba   Niebieszczany Kategoria nr 01 ROLNIK
4 Marta Gładuń Ogród Ekologiczny Szambala Kategoria nr 01 ROLNIK
5 Kamila Jankowska Perfect Fruits Kategoria nr 02 SADOWNIK
6 hrabia Adam Zamoyski EKOADAMÓW Kategoria nr 02 SADOWNIK
7 Hubert Filipiak EKOJABŁONKA Gospodarstwo Sadownicze Kategoria nr 02 SADOWNIK
8 Maciej Rola Rolówka Ekologiczne Jagody, Maliny, Borówki Kategoria nr 02 SADOWNIK
9 Arkadiusz Kartus Marchaty Kategoria nr 02 SADOWNIK
10 Małgorzata Jaszyk Wiceprezes Nutracevit Sp. z o.o. Kategoria nr 02 SADOWNIK
11 KORAB GARDEN Firma Korab Garden – Grupa Producentów Owoców Miękkich Kategoria nr 02 SADOWNIK
12 Anna i Krzysztof Piwowar Piwowar Dziki Miód Kategoria nr 03 PSZCZELARZ
13 Maciej Romanow La Verna Kategoria nr 03 PSZCZELARZ
14 Mariusz Bogdański Miramar Sp. z o.o. Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
15 Dietmar Musioł Młyn Pogorzelec Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
16 Krzysztof Ostrowicki Juchowo Farm Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
17 Artur Kojder Winnice Kojder Sp. z o. o. Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
18 Sylwester Strużyna Prezes Bio Planet S.A. Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
19 Aleksandra i Mieczysław Babalscy Wytwornia Makaronu BIO Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
20 Laura Całko Trawiaste Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
21 Monika Górska Moja Farma Urody Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
22 Mirosław Angielczyk Dary Natury Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
23 Magdalena i Mikołaj Batorowie Zakwasownia Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
24 KRZYSZTOF WOLARCZYK Dobrze zakiszeni Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
25 Aga Aga Aga Bagietka Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
26 Sławomir Saj MELVIT S.A. Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
27 Produkty runa leśnego RUNOLAND Sp. z o. o. – Sp. J. Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
28 Justyna Małecka Casas de Hualdo, Oliwny Raj Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
29 Marta i Paweł Panasiuk Gospodarstwo Eko Panasiuk Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
30 Maciej Kowalewski KOWALEWSKI Sp. z o.o. Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
31 Urszula Romańczyk P.P.U.H. „NIRO” Sp. z o.o. Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
32 Małgorzata i Marcin Jaszyk marka BIOHASKAP, producent Nutracevit Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
33 JOANNA DOROTA TYL Poloniak.pl sp. z o.o. Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
34 Paweł Pilarz, Damian Pilarz KUBARA Sp. z o.o. Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
35 MARIUSZ LECH RACZYŃSKI NaturaVena Sp. z o.o. Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
36 Karolina Bednarczyk MELVIT BIO Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
37 Aleksandra Babalska Wytwórnia Makaronu BIO Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
38 Damian Nowak Piekarnia Wiejska w Zębowie Kategoria nr 04 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ROŚLINNEJ
39 Radosław Woźniak „Juchowska Piwnica” Sp. z o.o. Kategoria nr 05 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ZWIERZĘCEJ
40 Aleksandra Babalska Wytwórnia Makaronu BIO Aleksandra Babalska Kategoria nr 05 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ZWIERZĘCEJ
41 Agnieszka i Maciej Wasąg Zakład Mięsny Wasąg Kategoria nr 05 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ZWIERZĘCEJ
42 Piotr Giza Jasiołka, „JK” Sp. z o.o.   Kategoria nr 05 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ZWIERZĘCEJ
43 ANDRZEJ OBSZAŃSKI, KRYSTIAN WOLANIN, TOMASZ OBSZAŃSKI FARMY ROZTOCZA Kategoria nr 05 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ZWIERZĘCEJ
44 Stefan Bednarek i Małgorzata Konieczna Ekologiczne Gospodarstwo Rolne EKOFERMY Kategoria nr 05 PRODUCENT ŻYWNOŚCI ZWIERZĘCEJ
45 Marcin Pawlak BTM Marcin Pawlak Kategoria nr 06 PRODUCENT SUPLEMENTÓW
46 Jarosław Rozmus Prezes Zarządu EkaMedica Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. Kategoria nr 06 PRODUCENT SUPLEMENTÓW
47 Anna Jaworska Royal Green Kategoria nr 06 PRODUCENT SUPLEMENTÓW
48 dr inż. Jan Golba Okrzemkowe Pola Kategoria nr 06 PRODUCENT SUPLEMENTÓW
49 Łukasz Marek i Michał Marek Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Rolno-Przetwórcze GAL L.P.M.Ł. Marek Sp. j. Kategoria nr 06 PRODUCENT SUPLEMENTÓW
50 Paweł Zajączkowski Greenland Technologa EM Kategoria nr 07 PRODUCENT ŚRODKÓW WSPIERANIA GLEBY
51 Jarosław Celej JUMBO Sp. z o.o. Kategoria nr 07 PRODUCENT ŚRODKÓW WSPIERANIA GLEBY
52 Dariusz Lempkowski Perma Guard Kategoria nr 07 PRODUCENT ŚRODKÓW WSPIERANIA GLEBY
53 Sławomir Gacka ProBiotics Polska Kategoria nr 07 PRODUCENT ŚRODKÓW WSPIERANIA GLEBY
54 Wiktor Sawosz Dalli Eco Med Kategoria nr 08 PRODUCENT ŚRODKÓW CZYSTOŚCI
55 Jarosław Woytowicz Środki Czystości Croen Hypo Kategoria nr 08 PRODUCENT ŚRODKÓW CZYSTOŚCI
56 Robert Rząd Puro Bio Kategoria nr 09 PRODUCENT KOSMETYKÓW KOLOROWYCH
57 Kamilla Stańczyk Eco & More Sp. z o.o. Kategoria nr 10 PRODUCENT KOSMETYKI PIELĘGNACYJNEJ
58 Tomasz Potocki Sklep Zero Waste EKOTY Kategoria nr 11 PRODUCENT ŚRODKÓW MYJĄCYCH DO CIAŁA
59 Piotr Połomski Mockmill Kategoria nr 12 PRODUCENT URZĄDZEŃ I AGD
60 Magdalena Renata Grądzka AMII Sp. z o.o. Kategoria nr 12 PRODUCENT URZĄDZEŃ I AGD
61 Jarosław Głódkowski mojabutelka.pl / Ecostock sp. z o. o. Kategoria nr 13 PRODUCENT AKCESORIÓW GOSP. DOM.
62 Ost-Oya dzbanki gliniane Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ostoja Natury Kategoria nr 13 PRODUCENT AKCESORIÓW GOSP. DOM.
63 ZBIGNIEW FORYS Pottery from Poland FORYS   Kategoria nr 13 PRODUCENT AKCESORIÓW GOSP. DOM.
64 Ewa Bałdyga Warszawska Fabryka Platerów HEFRA S.A. Kategoria nr 13 PRODUCENT AKCESORIÓW GOSP. DOM.
65 Iwona Borek ECO RASCALS Kategoria nr 13 PRODUCENT AKCESORIÓW GOSP. DOM.
66 Ania Pstrągowska Lorena Canals – dystrybutor Kids Concept Kategoria nr 14 WYTWÓRCA ARTYKUŁÓW TEKSTYLNYCH
67 Anna Krajewska TEXPOL Kategoria nr 14 WYTWÓRCA ARTYKUŁÓW TEKSTYLNYCH
68 Karolina Lenard Neutral.com A/S, dystrybutor Alavon Sports Wear Kategoria nr 14 WYTWÓRCA ARTYKUŁÓW TEKSTYLNYCH
69 Katarzyna Wojda Dyrektor Generalna – Warszawa BLOK Architekci Kategoria nr 15 ARCHITEKT
70 Natalia Struzik SOLACE SP. Z O. O. Kategoria nr 15 ARCHITEKT
71 Agnieszka Kaczurba AgoHome.pl Kategoria nr 16 FIRMA BUDOWLANA
72 Marek Kossakowski Convertplast 7 Sp. z o.o. Kategoria nr 16 FIRMA BUDOWLANA
73 Tomasz Ireneusz Stręk ECO TECTO Ekologiczne tynki Kategoria nr 16 FIRMA BUDOWLANA
74 Grzegorz Szrejder – Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielnia Świetlik Reaktywacja Kategoria nr 16 FIRMA BUDOWLANA
75 Justyna Skierka Zdrowa Żywność ekoAleja Kategoria nr 17 PRODUCENT ZABAWEK DLA DZIECI
76 dr n. med. Mirosław Mastej Centrum Zdrowia dr Mastej Kategoria nr 19 LEKARZ
77 Ewa Rembiałkowska SGGW Kategoria nr 20 NAUKOWIEC
78 Ben Lazar Szkoła Ekologii, Permakultury i ogrodnictwa miejskiego Kategoria nr 21 DZIAŁACZ
79 Kamila i Bogdan Kasperscy Anielskie Ogrody – ekologiczne gospodarstwo permakulturowe Kategoria nr 21 DZIAŁACZ
80 Stanisław Kolbusz Stowarzyszenie Ekosystem-Dziedzictwo Natury Kategoria nr 22 STOWARZYSZENIE
81 Peter Stratenwerth, Ewa Smuk-Stratenwerth Stowarzyszenie Ekologiczno – Kulturalne ZIARNO Kategoria nr 22 STOWARZYSZENIE
82 Mieczysław Babalski Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych EKOŁAN Kategoria nr 22 STOWARZYSZENIE
83 mgr inż. chemik Maria Staniszewska Polski Klub Ekologiczny Kategoria nr 22 STOWARZYSZENIE
84 Renata Żelazna Fundacja im. Stanisława Karłowskiego – Juchowo Projekt Wiejski Kategoria nr 23 FUNDACJA
85 Julian Rose i Jadwiga Lasota Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi, Ekocentrum Kategoria nr 24 SOJUSZ/KOALICJA
86 Żaneta Geltz Hipoalergiczni Kategoria nr 25 PRASA
87 Karolina Gawlik SmogLab – film „Świat do naprawy” i cykl „Można Inaczej” Kategoria nr 26 KANAŁ YOUTUBE
88 Ireneusz Ciara Żywienie Terapeutyczne CHEF IREK Kategoria nr 27 BLOG
89 Łukasz Smaga OCHRONA HUMANITARNA ZWIERZĄT – blog Kategoria nr 27 BLOG
90 Jacek Bożek KLUB GAJA Kategoria nr 28 KLUB
91 Jaroslaw Bizberg Fundacja Terapia Homa Kategoria nr 29 INICJATYWA
92 Beata Hałabura Ratujmy Pszczoły na Pomagam.pl Kategoria nr 29 INICJATYWA
93 Kornelia Cypryjańska Centrum Edukacyjne Ekolandia.edu Kategoria nr 29 INICJATYWA
94 Nicole Grospierre-Słomińska EM Blog Kategoria nr 30 KSIĄŻKA
95 Agata Strukow Alab Laboratoria Kategoria nr 32 CENTRUM MEDYCZNE/LABORATORIUM
96 Jacek Bocheński Biotrend Kategoria nr 33 HURTOWNIK
97 Justyna Małecka 'Oliwny Raj' hiszpański młyn oliwny 'Casas de Hualdo' Kategoria nr 33 HURTOWNIK
98 Agnieszka Kossowska Nature Bites Sp.j. Kategoria nr 33 HURTOWNIK
99 Wiktor Sawosz Brand Distribution Group – marka L’Arbre Vert Kategoria nr 33 HURTOWNIK
100 Agnieszka Kossowska Nature Bites Sp.j. Kategoria nr 33 HURTOWNIK
101 Roman Sworski Wegański Sklep Internetowy BIO VegeVege.pl Kategoria nr 34 DETALISTA
102 Natasza Świtalska Family Bio Market Kategoria nr 35 SIEĆ HANDLOWA
103 Michał Kapica SMAK NATURY SP. Z O.O. Kategoria nr 35 SIEĆ HANDLOWA
104 Piotr Korzan EcoLogik Piotr Korzan Kategoria nr 38 OSOBOWOŚĆ
105 Agata Szczepaniak Bioamore, Bioholiday, Life prosperity Kategoria nr 38 OSOBOWOŚĆ
106 Joanna Szczepaniak Pomysłodawca Kuchni dla zdrowia Kategoria nr 38 OSOBOWOŚĆ
107 Dorota Metera Bioekspert Sp. z o. o. Kategoria nr 38 OSOBOWOŚĆ
108 Anna Osińska Polskie Centrum Edukacji Kategoria nr 39 ORGANIZATOR WYDARZEŃ
109 Krzysztof Maciaszczyk Targi NATURA FOOD & BEECO, Miejska Arena Kultury i Sportu Sp z o.o. Kategoria nr 39 ORGANIZATOR WYDARZEŃ
110 Anna Czyszczoń Sanatorium Lawendowy Zdrój – Medycyna & Spa Kategoria nr 42 HOTEL
111 Ryszard Rzepczyński Jelenia Struga MEDICAL SPA – Twoja przestrzen w Karkonoszach Kategoria nr 42 HOTEL
112 Joanna Nowacka Folwark Wąsowo Kategoria nr 43 RESTAURACJA
113 Motel One Motel One Warszawa-Chopin Kategoria nr 43 RESTAURACJA
114 Magdalena Filcek Vinci Power Nap® Kategoria nr 45 INNOWACJA
115 Ola Szałek Slowhop Sp. z o.o. Biuro podróży ekologicznych Kategoria nr 45 INNOWACJA
116 Małgorzata Łuczak-Gniadek PAPIER TOALETOWY JUMBO BIOTECH – PAPERNET Kategoria nr 45 INNOWACJA
117 Bogusław Kowalski Graal S.A. Kategoria nr 49 RYBAK
118 Iwona Wieczorek Gospodarstwo Rybackie „Zawólcze” Iwona Wieczorek Kategoria nr 49 RYBAK
119 Adam Uptas GreenTree Group Kategoria nr 50 PRODUCENT OPAKOWAŃ
120 Krzysztof Nowak, Marcin Niedzielski Cantino – Ekologiczne pojemniki gastronomiczne, jednorazowe opakowania cateringowe Kategoria nr 50 PRODUCENT OPAKOWAŃ

 

Kontakt do organizatora: konkurs@hipoalergiczni.pl

Zapraszamy media do współpracy, lekarzy do korzystania z listy Nominowanych, hurtowników do korzystania z ofert, a konsumentów do zakupu tychże wyselekcjonowanych wyrobów i usług.


Finał drugiego etapu będzie miał miejsce 31 lipca 2021 roku, kiedy to zakończony zostanie przegląd nadesłanych materiałów prezentujących Nominowanych. W miesiącu sierpniu Jury podejmie decyzję, którzy ze 120 kandydatów zostaną Laureatami w pierwszej edycji Plebiscytu Ekologicznego #ListaORGANICLIFETOP50. Zapraszamy do śledzenia strony www.organicznezycie.pl.